Ravnateljica Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, psiholog i psihoterapeut, održala je radionicu “Terapija privrženosti kod djece i mladih” od  9. do11. siječnja 2015. na Institutu Ipsa (Institut za integrativnu psihoterapiju i savjetovanje) u Ljubljani. Sudjelovali su bili polaznici treće godine Dječje i adolescentne integrativne psihoterapije te drugi profesionalci s iskustvom psihoterapijskog rada s djecom i mladima.

Tijekom tri dana kroz teorijski prikaz, rad u malim grupama, plenarne diskusije, velike grupe i grupni proces, sudionici su stekli znanja potrebna za utvrđivanje stilova privrženosti, kliničke slike poremećaja privrženosti te indikacija za psihoterapiju, odnosa privrženosti u djetinjstvu i kasnije u odrasloj dobi, osnovnih postavki korektivne terapije privrženosti, uloge terapeuta u tretmanu, implicitnih iskustava u razvoju i terapiji te prepoznavanja enactmenta u radu s pacijentima. Naglasak je ove radionice  bio posebno na iskustvenom radu sudionika. U provedbi je sudjelovala i Ella Selak Bagarić, psihologinja Poliklinike i psihoterapeut u superviziji.