Proslava Svjetskog dana glasa 2018. u Zagrebu

Zagrebački Gradski ured za zdravstvo u suradnji sa Zagrebačkom ligom protiv raka, Croatian Voice Foundation, Lions Clubom Zrinjevac i Muzejom Mimara organizira obilježavanje Svjetskog dana glasa 16. travnja 2018. u Muzeju Mimara s početkom u 17 sati. Događanju su potporu dali i Hrvatska liga protiv raka, Hrvatska zajednica laringektomiranih, Hrvatski liječnički zbor – podružnica Zagreb, Klinika za tumore KBC Sestre Milosrdnice, Klinička bolnica Merkur, Poliklinika za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG, te Hrvatsko društvo dramskih umjetnika.

Uz podršku i sudjelovanje gradonačelnika Milana Bandića u 17 sati će se u Muzeju Mimara održati konferencija za medije, nakon koje slijedi program, u okviru kojeg će Lions Club Zrinjevac svečano uručiti donaciju predstavniku Odjela za otorinolaringologiju KBC-a Merkur za kupnju dijagnostičkog uređaja za rano otkrivanje tumora grla.

Cilj ove akcije je prevencija, edukacija i rano otkrivanje tumora grla. Osim ovog događanja organizirani su u Zagrebu i besplatni pregledi glasnica za građane koji su promukli dulje od 4 tjedna, a da pritom nisu prehlađeni, u  KBC Sestre Milosrdnice, KB Merkur, Poliklinici SUVAG i na Akademiji dramske umjetnosti, za studente.

Slavlju i obilježavanju Svjetskog dana glasa pridružuju se Akademija dramske umjetnosti i Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu.  Predstave “Don Carlo” u HNK,  “Proces” u Gavelli i “Mamma Mia” u Komediji koje se održavaju 16. travnja 2018. te “Črna mati zemla” u ZKM-u 17. travnja 2018. bit će posvećene Svjetskom danu glasa.

Program svečane proslave Svjetskog dana glasa 2018. u Muzeju Mimara:

17.00  -17.30  Konferencija za medije

Moderator:

Mirela Šentija Knežević, prof.log., univ.spec.admin.urb., Zamjenica Pročelnika Gradskog ureda za zdravstvo

Govornici:

Prof. dr. sc. Damir Eljuga, dr. med., Hrvatska liga za borbu protiv raka, predsjednik

Dr. sc. Krešimir Gršić, dr.med, Zagrebačka liga protiv raka, predsjednik

Dr. sc. Vjekoslav Jeleč, dr.med., Gradski ured za zdravstvo, pročelnik

Prof. dr. sc. Santa Večerina Volić, dr. med., Croatian Voice Foundation, predsjednica

Draženka Buntak, dipl. iur, Lions Club Zrinjevac, predsjednica

Milan Bandić, dipl. politolog, Gradonačelnik Grada Zagreba

17:30  – 20:00  Stručni i umjetnički program