Pogledajte svijet iz mojih cipela: Zašto je temperament važan?

“POGLEDAJTE SVIJET IZ MOJIH CIPELA: Zašto je temperament važan?”  priručnik je u izdanju Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba i Grada Zagreba. Napisale su ga socijalna pedagoginja Dora Kralj, klinička psihologinja Vlatka Križan i socijalna radnica Nikolina Škrlec, s namjerom da pomognu roditeljima i djeci na način da roditelji prepoznaju i njeguju posebnost svog djeteta, da se mogu “na trenutaj smjestiti u dječje cipele” kako bi osjetili dječji temperament, dječje osjećaje, nemir, tempo i energiju. Priručnik se posebno bavi vrlo osjetljvom, povučenom te  aktivnom/distraktibilnom djecom, koja su sklonija  intenzivnijim reakcijama na stres i traumu.

Priručnik u PDF-u možete preuzeti ovdje: POGLEDAJTE SVIJET IZ MOJIH CIPELA: Zašto je temperament važan? (PDF)

Dozvoljeno je preuzimanje, korištenje i prenošenje priručnika uz obavezno navođenje izvora: Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba i autorica: socijalna pedagoginja Dora Kralj, klinička psihologinja Vlatka Križan i socijalna radnica Nikolina Škrlec