Stručne suradnice osnovnih škola iz Slovenije u posjetu Poliklinici

Stručne suradnice osnovnih škola u Sloveniji (psihologinje, pedagoginje i socijalne radnice) posjetile su Polikliniku za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba 30. svibnja 2019. Ispred Poliklinike su ih klinička psihologinja Vlatka Križan i socijalna pedagoginja Dora Kralj upoznale s radom, djelovanjem i postignućima Poliklinike, kao i sa samim prostorom Poliklinike koji je prilagođen djeci i mladima.

Tijekom posjete izmijenjena su primarno iskustva oko podrške djeci s raznim teškoćama na području školskog i vršnjačkog funkcioniranja, važnosti suradnje škole i kliničara u opservaciji, procjeni i načinima podrške djeci. Također su se upoznale s multidisciplinarnim i međuresornim načinom rada u podršci djeci i njihovim obiteljima u situacijama izloženosti traumatskim iskustvima, zlostavljanju, ali i raznim drugim teškoćama koje zahtijevaju podršku stručnjaka mentalnog zdravlja.