Povodom povratka u školske klupe osnovnih škola s 11. svibnjem 2020. samo onih đaka za koje to roditelji odluče, a to je samo za 4.500 učenika (3% djece), RTL Dnevnik objavio je reportažu u kojoj je govorila i ravnateljica Poliklinike prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander.

Ravnateljica Poliklinike naglasila je da je važno djeci objasniti razloge zbog kojih jedni odlaze u škole, a drugi ostaju kod kuće:

“Ono što je važno da znamo je da je za djecu to sve jako zbunjujuće i stvara im osjećaj konfuzije. Sve je to jedan dodatni stres, ne samo za njihove roditelje nego i za učitelje, a roditelji i učitelji koji su pod stresom sigurno ne mogu biti tako dobra podrška djeci koja su također pod stresom.”