Predavanje o očuvanju mentalnog zdravlja u vremenima potresa i prirodnih katastrofa za Leo klub Tri kule Zagreb

Online predavanje o očuvanju mentalnog zdravlja u vremenima potresa i prirodnih katastrofa u organizhaciji Leo  kluba Tri kule Zagreb održala je 8. svibnja 2021. psihologinja Poliklinike Ella Selak Bagarić, a sudjelovala je i  logopedinja Poliklinike Renata Fridrih.  Predavanje je u prvom dijelu sadržavalo opće naputke, a posljednjih 10-15 minuta navedeni su konkretni savjeti roditeljima kako se ponašati s djecom i kako im pomoći ako osjećaju bilo kakvu posljedicu ili traumu od nedavnih događaja te kako postupiti s prestrašenom djecom ako nam se dogodi novi potres. Predavanje je bilo besplatno, uz poziv učesnicima na donaciju novčanih sredstava koja će biti dodijeljena za obnovu potresom pogođenih područja (Sisku, Petrinji i/ili Glini).

Leo klub Tri kule Zagreb, čiji su članovi srednjoškolci i studenti, osnovan je kao podmladak ženskog Lions kluba Kontesa Nera 2014. godine. LC Kontesa Nera nevladina je humanitarna organizacija, dio svjetske humanitarne organizacije Lions Clubs International – stvorene s ciljem služenja potrebitim članovima zajednice. Mladi članovi Leo kluba, uz punu potporu i mentorstvo LC Kontesa Nera, organiziraju akcije skrbi za djecu (osiguravanje odjeće i hrane djeci obitelji slabijeg imovinskog stanja, posjete dječjim bolnicama, prikupljanje novaca za nezbrinutu djecu), lokalne akcije pomoći, prikupljanje novaca za ugrožena područja u svijetu, pomoć u borbi protiv ovisnosti i druge razne aktivnosti.

Izvor: Lions.hr

Link: https://lions.hr/novosti/leo-tri-kule-organizira-predavanje-o-ocuvanju-mentalnog-zdravlja-zbog-posljedica-potresa