Predavanje o nasilju nad i među djecom u OŠ Ivana Granđe

U Osnovnoj školi Ivana Granđe Soblinec Sesvete psihologinja Poliklinike Mia Roje Đapić održala je u utorak 29. svibnja 2019. predavanje za učitelje, nastavnike i članove stručnog tima škole o nasilju u školama. Uz ravnateljicu Leonidu Udovičić, prof. mnogi sudionici uključili su se u raspravu o različitim oblicima nasilja nad i među djecom, s osobitim naglaskom na nasilje putem suvremenih tehnologija.

Govorilo se i o važnosti međusobne suradnje sustava zdravstva, socijalne skrbi i obrazovanja te protokolima i načinima njenog ostvarivanja. Kao pravi primjer dobre prakse, ova škola ulaže značajna sredstva, trud i energiju da se djeca, mladi, roditelji i nastavnici uključe u preventivne programe i da se pažnja učenika usmjeri u kreativne, kvalitetne i uspješne projekte. Predavanje psihologinje Mie Roje bilo je prvi korak suradnje Poliklinike sa stručnjacima OŠ Ivana Granđe.

Na fotografiji: Psihologinje Mia Roje i Katarina Martinović