Psihologinja Poliklinike Ella Selak Bagarić održala je online predavanje za nastavnike i stručnjake zagrebačke osnovne škole Izidora Kršnjavoga dana 29. ožujka 2021. o autodestruktivnim oblicima ponašanja kod djece i adolescenata, uz poseban osvrt na samoozlijeđivanje koje je u značajnom porastu zadnjih godina među mladima.

Kroz 90 minuta predavanja i raspravu, obrađene su manifestacije i rizici, razlika samoozljeđivanja i suicidalnih ponašanja te preporuke kako razgovarati s mladom osobom koja se samoozljeđuje i osigurati joj pomoć i podršku. Ravnateljica OŠ Izidora Kršnjavoga Lidija Sosa Šimenc naglasila je važnost međusektorske suradnje u zaštiti djece te zajedničkog djelovanja stručnjaka u obrazovnom i zdravstvenom sektoru kao i sustavu socijalne zaštite, a psihologinja škole Valentina Hojsak iznijela je iskustva u radu s djecom i obiteljima te je govorila izazovima uslijed pandemije i potresa. Zahvaljujemo kolegama na pozivu!