Čast nam je i zadovoljstvo pozvati vas na besplatno javno predavanje„Understanding and Working with Children and Families affected by Parental Alienation – Hearing the Authentic Voice of the Child and Intervening to Help Recovery“ (hrv. “Razumijevanje i rad s djecom i obiteljima pogođenim otuđenjem od roditelja: Slušanje autentičnog glasa djece i interveniranje za pomoć oporavku”) za liječnike, psihologe, socijalne radnike, suce, policiju, odvjetnike i druge stručnjake iz područja zaštite djece, koje će održati Karen Woodall i Nick Woodall (Family Separation Clinic, London), međunarodni autoriteti u području rada s djecom i obiteljima u visoko konfliktnim razvodima roditelja te inicijatori Europskog udruženja stručnjaka koji se bave otuđenjem od roditelja.
Predavanje u organizaciji Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba i Udruge sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mladež, održat će se 10. srpnja 2019. godine u dvorani Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar, Mirogojska cesta 16, Zagreb od 9 do 12 sati. Predavanje će biti održano na engleskom jeziku.
Predavanje je prijavljeno stručnim komorama, te će sudionici će dobiti certifikat kao potvrdu sudjelovanja.
Broj sudionika nije ograničen, no molimo vas da zbog organizacijskih razloga najavite svoj dolazak najkasnije do 8. srpnja na mail adresu: mia.roje@poliklinika-djeca.hr.
Za sve zainteresirane stručnjake koji nam se neće moći pridružiti bit će osiguran prijenos predavanja preko YouTube kanala Poliklinike. Link će biti objavljen dan prije predavanja na web stranici i Facebooku Poliklinike.
Veselimo se zajedničkom učenju, usavršavanju i osnaživanju intersektorske suradnje, koja je ključna u ovom području.
Psihologinja Poliklinike Ella Selak Bagarić pozvana je od strane Rumunjskog centra za europsku politiku održati key note predavanje na konferenciji „Poboljšanje zaštite djece - žrtava kriminala“ 24. rujna u Cervantes amfiteatru u Bukureštu, Rumunjska. Konferencija je organizirana kao završni događaj projekta E-PROTECT kojeg je provelo pet organizacija iz pet država članica EU - Bugarske, Austrije, Italije, Grčke i Rumunjske.
Projekt „Unaprjeđenje prava djeteta kroz jačanje sistema pravosuđa i socijalne zaštite u Srbiji“ podržan je od UNICEF-a u partnerstvu sa Ministarstvom pravde, Ministarsvom rada, zapošljavanja, boračka i socijalna pitanja, a u okviru IPA 2013. programa koji financira Europska unija. Projekt se odnosi na zaštitu maloljetnih osoba - žrtava/oštećenih u kaznenom postupku - te je usmjeren na primjenu mjera kojima ih se štiti od sekundarne viktimizacije.
Zaštita zdravlja djece i mladih“ naziv je II. hrvatskog kongresa primijenjene psihologije održanog u Opatiji od 3. do 7. lipnja. Kongresu su svojim aktivnim sudjelovanjem doprinijeli i djelatnici Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba.