Zahvalnicu Hrvatske psihološke komore u ime Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba primila je ravnateljica Poliklinike prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, a uručio ju je predsjednik Hrvatske psihološke komore Hrvoje Gligora na otvorenju 21. godišnje konferencije hrvatskih psihologa.
Za vrijedan doprinos unaprijeđenju statusa psihologa
Nagrada i Zahvalnica društvena su priznanja što ih Hrvatska psihološka komora dodjeljuje za osobito vrijedan doprinos razvitku i radu Komore, unaprjeđenju statusa psihologa i afirmaciji psihološke struke. Upravni odbor je na sjednici 3. listopada donio odluku da se za 2013. godinu Zahvalnica dodijeli Poliklinici za zaštitu djece grada Zagreba, Hrvatskom psihološkom društvu, Hrvatskom zavodu za zaštitu zdravlja i sigurnost na radu te Marini Štimac, a Nagradu Snježana Biga Friganović kolegici prof.dr.sc. Nataši Jokić-Begić.
U prijedlogu za dodjelu Zahvalnice Poliklinici, između ostalog je navedeno: ”Prijedlog je obrazložen dugogodišnjom uspješnom suradnjom Poliklinike i Komore i bezuvjetnom spremnošću ravnateljice i zaposlenika Poliklinike za pomoć i profesionalno zajedništvo u realizaciji aktivnosti Komore, a sve s ciljem razvoja psihološke djelatnosti. Godišnje skupštine i stručni skupovi Komore koji su organizirani u prostorima Poliklinike kao i spremnost osoblja na cjelovitu logističku, ljudsku i kolegijalnu podršku ovakvoj suradnji povod su prijedlogu za dodjelu Zahvalnice”.
U časopisu za interdisciplinarna istraživanja u odgoju i obrazovanju "Napredak" Vol. 162 No. 1-2, 2021. objavljen je izvorni znanstveni članak "Rasprostranjenost i navike sekstinga kod djece srednjoškolske dobi u Hrvatskoj" čiji su autori stručnjaci Poliklinike: Gordana Buljan Flander, Krešimir Prijatelj, Ana Raguž, Mirna Čagalj Farkas i Ella Selak Bagarić. Link na članak na portalu hrvatskih znanstvenih i stručnih časopisa Hrčak:
U Dnevniku Nove TV novinarka Sanja Vištica objavila je 24. svibnja 2020. prilog o porastu zlostavljanja djece tijekom pandemije koronarvirusa. "Posttraumatski poremećaj se često javlja s odgodom. I mi možemo očekivati da će 30-35 posto naše djece na jesen imati elemente posttraumatskog stresnog poremećaja, anksioznosti, depresivnosti i konfuzije", rekla je ravnateljica Poliklinike prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander.
Na svojoj web stranici Hrvatska komora socijalnih radnika donosi rezultate ankete o profesionalnom stresu i zdravlju socijalnih radnika, koju su proveli na 739 socijalnih radnika iz cijele Hrvatske u razdoblju od 23. do 31. listopada 2019. Pet najvećih izvora stresa su prozivanje socijalnih radnika u medijima, nedostatak smještajnih kapaciteta, nedostatak institucije za daljnji specijalizirani tretman korisnika, česta izloženost kritikama javnosti, preopterećenost poslom. Prenosimo tekst u cijelosti: