Online predavanje “Pružanje psihološke podrške u krizi”

Na Županijskom stručnom vijeću psihologa osnovnih škola Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije 27. svibnja 2020. putem Zoom platforme klinička psihologinja Poliklinike doc. dr. sc. Bruna Profaca održala je predavanje “Pružanje psihološke podrške u krizi”. Voditeljica Županijskog stručnog vijeća Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije je psihologinja Tanja Tuhtan-Maras.

Tijekom predavanja prikazani su načini pružanja podrške u krizi, osobito roditeljima čiji je roditeljski stres u krizi dodatno izražen i može se odraziti na odnos s djecom. Sudionici su temu procijenili korisnom za školsku praksu i savjetodavni rad, osobito u sadašnjom razdoblju kad je važno imati osjetljivost za eventualne posljedice zdravstvene krize kod djece i roditellja koje traže dodatnu podršku.