NAJAVA: Konferencija “Aktualnosti u području zaštite djece u vrijeme COVID 19 epidemije”

U organizaciji ureda Pravobranitelja za djecu održat će se online konferencija “Aktualnosti u području zaštite djece u vrijeme COVID 19 epidemije” 15. prosinca 2020. godine. U sklopu sesije “Mentalno zdravlje djece u vrijeme pandemije” ispred Poliklinike će sudjelovati psihologinja Ella Selak Bagarić izlaganjem “Izazovi u radu i zaštiti mentalnog zdravlja djece u vrijeme pandemije”.

Na konferenciji će sudjelovati stručnjaci iz različitih područja koji će govoriti o izazovima s kojima su se susretali i primjerima dobre prakse u zaštiti prava djece iz područja obrazovanja, mentalnog zdravlja i institucionalne skrbi u Hrvatskoj od početka pandemije. Uz stručnjake, na konferenciju su pozvani i djeca i mladi, članovi Mreže mladih savjetnika pravobraniteljice za djecu, koji će iz perspektive djece i mladih govoriti o tome kako se oni nose s izazovima pandemije.

Prijave za sudjelovanje primaju se do 10. prosinca 2020. na e-mail cosic@dijete.hr. Konferencija se održava putem ZOOM platforme.

Program konferencije:

10:00 – 10:30 Uvodne riječi

Pozdravna riječ: Helenca Pirnat Dragičević, pravobraniteljica za djecu

Školovanje i zdravlje djece u vrijeme pandemije: prim. dr. sc. Ivana Pavić Šimetin, dr. med., zamjenica ravnatelja HZJZ

10:00 – 11:35 Prva sesija: “Obrazovanje djece u vrijeme pandemije”

Izazovi u radu s djecom s teškoćama u razvoju: Darko Tot, Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Održavanje online nastave: dr. sc. Dubravka Brezak Stamać, Agencija za odgoj i obrazovanje

Odgojno obrazovni rad za vrijeme pandemije COVID 19 – pogledi iz škole: Deana Gajić Kaličanin, Osnovna škola Pojišan Split

Diskusija

11:35 – 12:25 Druga sesija: “Mentalno zdravlje djece u vrijeme pandemije”

Predstavljanje rezultata istraživanja “Kako smo”: prof. dr. sc. Gordana Keresteš, Filozofski fakultet u Zagrebu

Izazovi u radu i zaštiti mentalnog zdravlja djece u vrijeme pandemije: Ella Selak Bagarić, mag. psih., Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba