Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu pokrenuo je projekt “Dijete u središtu” kojim se želi pridonijeti boljem i kvalitetnijem društvu koje dijete doživljava. U skladu s ciljevima pokrenut je niz aktivnosti kojima će nastojati osnažiti utjecaj zajednice ranoga i predškolskog te primarnoga odgoja i obrazovanja na svijest roditelja i društva u cjelini, a od 15. do 17. lipnja 2021. održan je trodnevni znanstveno-stručni skup koji je okupio stručnjake iz područja ranoga i predškolskog te primarnog odgoja i obrazovanja, ali i drugih područja. Stručnjaci su iz različitih perspektiva izlagali problematiku zlostavljanja i zanemarivanja djece te ukazali na moguće aktivnosti kojima bi se kvalitativno utjecalo na stvaranje uvjeta za djecu i njihovu dobrobit. Na skupu su sudjelovale i stručnjakinje Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba doc. dr. sc. Bruna Profaca i dr. sc. Marija Crnković.
Doc. dr. sc. Bruna Profaca je izlagala na temu „Trauma zlostavljanja u djetinjstvu – podrška djetetu u školi“. Uz razjašnjavanje traume zlostavljanja kod djece i posljedica na razvoj u odrasloj dobi,
naglasila je važnost promoviranja sustava koji u sebi ima ugrađena znanja o traumi, ali i postupke, znanja i odgovornosti odraslih koji moraju biti definirani. Izložila je principe pružanja podrške traumatiziranom djetetu u školskom okruženju, ali i važnost razumijevanja stresa nastavnika i drugih odraslih koji rade u takvim okolnostima.
Dr. sc. Marija Crnković je izlagala na temu “Primjeri iz prakse dječjeg klinickog psihologa” gdje je kroz iskustva iz prakse rada s djecom predškolske i školske dobi naglasila važnost međusobne suradnje svih dijelova sustava te kako svaki pojedini stručnjak može značiti veliku promjenu za dijete i njegovu budućnost.
Povodom javnog predavanja dr. sc. Karen Woodall i Nicka Woodall “Razumijevanje i rad s djecom i obiteljima pogođenim otuđenjem od roditelja: Slušanje autentičnog glasa djece i interveniranje za pomoć oporavku” u organizaciji Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba i Udruge sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mladež u Zagrebu Nick Woodall gostovao je s psihologinjom Poliklinike Mijom Roje Đapić u emisiji Studio 4 HRT-a 9. srpnja 2019. o temi zlostavljanja i zaštite djece:
Premijera predstave o međuvršnjačkom nasilju "Ako kažeš, gotov si!" u Gradskom kazalištu Žar ptica, a koja je ostvarena u suradnji s Poliklinikom sa zaštitu djece i mladih Grada Zagreba, održana je 27. rujna 2019. Iako tekst potpisuje Dina Vukelić, a režiju Krešimir Dolenčić, ova predstava pripada djeci, ali i svima nama koji živimo s djecom i mladima, koji ih svakodnevno susrećemo u svojim domovima, susjedstvima i na radnim mjestima. Hrabro i odvažno progovara o nasilju među djecom, o položaju žrtve, ali i počinitelja. Uz puno humora i nevjerojatne dubine sve nas koji smo ju pogledali dirnula je do suza, držala na nogama u dugotrajnom aplauzu i osnažila u misiji zaštite djece, zbog čega ovu vijest pišem iz prvog lica, ispunjena i ponosna što sam imala priliku biti stručna suradnica, još od prve verzije teksta prošlog proljeća jedno kasno popodne u Poliklinici, sve do sjajne premijere ovog petka u prepunom kazalištu Žar ptica.