Na stručnom skupu o depresiji u Nastavnom zavodu “Dr. Štampar”

Povodom Svjetskog dana zdravlja 7. travnja 2017., koji je ove godine posvećen depresiji, u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ održan je Stručni skup pod nazivom „Govorimo o depresiji“. U okviru skupa, održana su izlaganja eminentnih stručnjaka iz područja zdravstva te je tradicionalno predstavljen „Zdravstveno-statistički ljetopis Grada Zagreba za 2016. godinu“, u kojemu su objedinjeni ključni zdravstveni pokazatelji koji ukazuju na zdravstvenu sliku građana grada Zagreba u protekloj godini.

Duševne bolesti, posebno depresija, bolest kojoj je posvećen ovogodišnji Dan zdravlja, zbog sve većeg broja oboljelih, predstavljaju zdravstveno područje prema kojemu javnozdravstvena intervencija mora biti usmjerena. Istraživanja pokazuju da će do 2020. godine mentalne bolesti, koje uključuju i poremećaje povezane sa stresom, biti druge po redu (odmah iza kardiovaskularnih) na popisu uzročnika radne nesposobnosti, odnosno kroničnih oboljenja. Ispred Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba skupu je prisustvovala ravnateljica prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander i glavna sestra Vesna Jurčić, magistra sestrinstva.

Više informacija možete pročitati na linku :