Udruga sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mladež je 26. veljače 2020. organizirala javnu tribinu na temu “Sudovi za mladež”. Tribinu je otvorila izlaganjem dr.sc. Lana Petö Kujundžić, predsjednica odjela za mladež Županijskog suda u Zagrebu, a ostali uvodničari su bili dr.sc.Kristijan Turkalj, državni tajnik Ministarstva pravosuđa,Stanislav Walaszek,savjetnik u Visokom prekršajnom sudu RH, Višnja Drenški Lasan, odvjetnica iz Zagreba i dr.sc.Irena Cajner Mraović,izvanredna profesorica Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu.
Na ovom stručnom skupu je naglašeno kako se u Europskoj uniji kao i u Vijeću Europe obraća posebna pažnja pravima djece u sudskim postupcima među kojima su naročito važna prava na ljudsko dostojanstvo, pravo na nediskriminaciju, pravo da izrazi svoje mišljenje, pravo na informiranost, pravo na zaštitu i privatnost i načelo najboljeg interesa djeteta. I svi stručnjaci na ovom skupu isticali su kako je važno prikazati kakve sudove za djecu želimo, njihovu organizacije, ujednačavanja kriterija i efikasnosti sudovanja za djecu na području Republike Hrvatske. Tijekom diskusije se naglasilo koliko je važna dodatna edukacija svih koji rade u pravosuđu s mladima te povezanost različitih dijelova sustava. Ovom skupu ispred Poliklinike su prisustvovale kliničke psihologinje dr. sc. Renata Ćorić Špoljar, voditeljica odjela dijagnostike i tretmana i doc. dr. sc. Bruna Profaca koje su se također uključile u diskusiju nakon izlaganja, s iskustvima stručnjaka mentalnog zdravlja, i naglasile važnost koordinacije sustava u zaštiti dobrobiti djeec i mladih.
U Dnevniku Nove TV 9. travnja 2020. objavljen je izvještaj povodom prodora koronavirusa u Psihijatrijsku bolnicu za djecu i mladež u Zagrebu. Od koronavirusa oboljelo nekoliko djelatnika psihijatrijske dječje bolnice u Zagrebu, a samoj je bolnici još uvijek smješteno desetero djece. Prema najnovijim informacijama svi su njihovi nalazi negativni. O njima brine mali broj liječnika i medicinskog osoblja jer su ostali u samoizolaciji, a u bolnici sada dežuraju i liječnice Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba. O tome je u Dnevniku Nove TV govorila ravnateljica prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander:
U Zagrebu se Svjetski dan mentalnog zdravlja 10. listopada obilježio kroz više događanja. Od 24. rujna do 22. listopada odvija se plakat kampanja u gradskom prijevozu Zagreba gdje se građani mogu upoznati o načinima brige o svom mentalnom zdravlju. Projekt "Osjećam- mentalna higijena i emocionalna pismenost mladih" provodi se u suradnji Grada Zagreba, Prve gimnazije i Udruge BoliMe te stručnu podršku Službe za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“.
Centar za pružanje usluga u zajednici Lipik organizirao je prvu ESA – edukativno-sportsku aktivnost za radnike i korisnike-djecu domova za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi i djecu s poremećajima u ponašanju od 20.-22. studenog 2019. u Lipiku. Sudjelovalo je 8 dječih domova: CPUZ Lipik, Dječji dom Sv. Ana Vinkovci, CPUZ Kuća sretnih ciglica Slavonski Brod, Dječji dom Vrbina Sisak, CPUZ Klasje Osijek, Dom za odgoj djece i mladeži Osijek, CPUZ Zagreb – Dugave i Dom za odgoj djece i mladeži Karlovac, a održana je uz podršku resornog Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Stručnjaci naše Poliklinike, prim. Domagoj Štimac, spec. psihijatar, subspec. dječje i adolescentne psihijatrije i dr. sc. Renata Ćorić Špoljar, klinički psiholog vodili su edukacijski dio aktivnosti za stručnjake različitih profila kroz interaktivna predavanja i iznošenje suvremenih kliničkih spoznaja te vlastitog višegodišnjeg iskustva rada s djecom i mladima.