U organizaciji Udruge studenata psihologije Sveučilišta u Zadru “Kasper” održani su deveti po redu Dani seksualnosti u Kneževoj palači od 15. do 18. svibnja 2019. Ispred Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba psihologinja Mia Roje Đapić održala je pozvano predavanje na temu “Što kad nam se dijete povjeri” u kojem se govorilo o seksualnom zlostavljanju djece i važnosti reakcije stručnjaka na razotkrivanje zlostavljanja, kako bi se djetetu pružila šansa za oporavak umjesto retraumatizacije kada govori o svojim teškim iskustvima.
Nakon toga održana je i radionica na kojoj je manji broj zainteresiranih studenata i stručnjaka imao priliku kroz raspravu i prikaz video-materijala usavršavati vještine razgovora sa zlostavljanim djetetom. Stručnjaci Poliklinike čestitaju mladim kolegama i kolegicama na organizaciji skupa koji je bio vrlo kvalitetan, posjećen i medijski popraćen, ali prije svega podržavaju inicijativu uključivanja teme seksualnog zlostavljanja djece u skupove za širu i stručnu javnost. Istraživanja pokazuju da je seksualno zlostavljano svako peto dijete, a jedan od najboljih prediktora oporavka djeteta je reakcija okoline na njegovo razotkrivanje, tako da je senzibilizacija i edukacija budućih mladih stručnjaka u području mentalnog zdravlja na ovu temu od velike važnosti.