Danas je u cijeloj Hrvatskoj raznim događanjima obilježen Dan ružičastih majica (Pink shirt day), a tome su se pridružili i stručnjaci Poliklinike zaštitu djece i mladih Grada Zagreba. Podsjetimo, Dan ružičastih majica je odlukom Hrvatskog sabora 2017. godine proglašen Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja. Pokret osvješćivanja problema vršnjačkog nasilja posljednje srijede u veljači započeo je 2007. godine u Kanadi kada je jedan dječak u školu odjenuo ružičastu majicu u znak podrške osobama oboljelima od raka dojke, ali je zbog te boje postao meta vršnjačkog zlostavljanja i ruganja. Njegovi kolege iz razreda sljedećih su dana počeli dolaziti u ružičastim majicama kao znak podrške dječaku te je tako započeo Dan ružičastih majica, koji se potom proširio na cijeli svijet.
U središnjem Dnevniku HRT-a o Danu ružičastih majica i o problemu vršnjačkog nasilja govorila je ravnateljica Poliklinike prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander, a emitirani su i dijelovi videa “I ovo smo mi” koje je o problemima mladih snimio Odbor mladih Poliklinike:
Dan ružičastih majica obilježila su i djeca u Dnevnoj bolnici Poliklinike, gdje su nacrtala poster na tu temu, kojeg objavljujemo kao naslovnu ilustraciju ovog teksta.
U Gradskom kazalištu Žar ptica danas je jubilarni međunarodni 20. Naj, naj, naj festival svečano otvoren predstavom o vršnjačkom nasilju “Ako kažeš, gotov si!”. Pri postavljanju predstave stručnjaci Poliklinike i članovi Odbora mladih surađivali su s redateljem i glumcima, a suradnja se nastavlja i tijekom Naj, naj, naj festivala (26. veljače do 1. ožujka 2020.) radionicama nakon predstava s temom vršnjačkog nasilja. Danas su radionice vodili psiholozi Poliklinike Ella Selak Bagarić i Krešimir Prijatelj. Ovogodišnji festival Naj, naj, naj u cijelosti je posvećen borbi protiv vršnjačkog nasilja. Novac prikupljen prodajom ulaznica 8 festivalskih predstava bit će namijenjen školskim projektima protiv nasilja unaprijed odabranim školama iz različitih dijelova Hrvatske, koje proaktivno djeluju protiv vršnjačkog nasilja u svojoj sredini.
Sa otvorenja Naj, naj, naj festivala je izvijestila RTL televizija u okviru priloga o Danu ružičastih majica za emisiju RTL Danas, a u prilogu je govorila psihologinja Poliklinike Mia Roje Đapić:
"Ljudi u cijelom svijetu povlače se u privatnost svojih domova kako bi pomogli u suzbijanju širenja novog koronavirusa, ali što ako je najveća opasnost u vašem domu? Upravo ovo je scenarij s kojim su suočene mnoge žrtve obiteljskog nasilja u vrijeme socijalne izolacije i karantene, kažu aktivisti za njihovu zaštitu, a prenosi HINA.", piše novinarka Tajana Tretnjak na portalu Miss7Mama dnevnog lista 24sata, u tekstu "Strah koji aktualno osjećamo za ovu djecu je način života, njima je ovo više od korone" objavljenom 27. ožujka 2020. O temi porasta obiteljskog nasilja i narušavanja prava djeteta u uvijetima izolacije u domovima za vrijeme korone u temi govori psihologinja Poliklinike Mia Roje Đapić:
U Jutarnjem listu objavljen je tekst Kristine Turčin pod naslovom "JEDAN TJEDAN SA SOCIJALNOM RADNICOM KOJA SAMA SKRBI O 182 OBITELJI S DJECOM Otvaram novine i molim Boga da nije jedna od mojih obitelji..." u kojem je stavljen naglasak na preopterećenost socijalnih radnika i potrebu da se reogranizira sustav socijalne skrbi:
Odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta i Društvo psihologa Osijek četvrti su put organizatori znanstveno-stručnog skupa posvećenog pitanjima nasilja na temu Nasilje i mentalno zdravlje - interdisciplinarni pristup.Tijekom otvorenja skupa, a nakon pozdravnih riječi prodekanice Filozofskog fakulteta, prof.dr.sc. Marije Omazić, i pravobraniteljice za djecu Mile Jelavić dodijeljena su posebna priznanja prof.dr.sc. Gordani Buljan Flander i višoj predavačici dr.sc. Anđelki Metzing za posebne zasluge u nastanku i razvoju skupova posvećenih nasilju.