Stručnjaci naše Poliklinike Primarijus Domagoj Štimac, dječji i adolescenti psihijatar i profesorica Renata Fridrih, logopedinjaa i cerificirani vodič bili su gosti emisije” Dobro jutro Hrvatska” HRT-a. U emisiji su govorili o uvođenju terapijskih pasa u rad s djecom s traumatskim iskustvima od ožujka ove godine u našoj Ustanovi. Naglasili su kako su psi uključeni uz dosadašnji terapijski rad nakon konzultiranja istraživanja koja govore u prilog pozitivnih pomaka na planu socijalizacijskih procesa kod djece i adolescenata s elementima traume te kraćeg i efikasnijeg tretmanskog rada uz terapijske pse. Naši stručnjaci naglasili su i kako su psi dio cjelokupnog tretmanskog procesa koji se s djecom i adolescentima u Poliklinici provodi individualno, u paru kao i grupno u okviru naše dnevne bolnice.

Snimku ovog gostovanja na HRT-u možete pogledati klikom na poveznicu:

Izvor fotografija: HRT