Ravnateljica prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander je gostovala 1. veljače 2018. u emisiji Zdravi bili Hrvatskog radio Dubrovnika urednice Silvije Kapurso na temu bullyinga:
“To je tema o kojoj možemo puno pričati, o kojoj dugo pričamo, no nažalost nismo puno napravili po tom pitanju. Čini mi se da puno češće reagiramo nakon što se problem dogodi, umjesto da reagiramo proaktivno, da ulažemo u preventivne programe, a ne da se poslije pitamo zašto se djeca tako ponašaju i tražimo razloge u samoj djeci. Ja mislim da puno razloga trebamo tražiti, i da bi ih našli, u nama odraslima koji djeci šaljemo pogrešne poruke, odgajamo ih u pogrešnim vrijednostima i kad se radi o prevenciji puno o njoj govorimo a premalo je ili uopće nikako ne radimo. Uvijek moramo voditi računa o tome da ako škola kaže da u toj školi nema vršnjačkog nasilja, da nema bullyinga da to nije istina. U svakoj školi postoji određena količina nasilja, makar i psihičkog u smislu da se neko dijete izolira od grupe, da se nekom djetetu podsmjehuju i rugaju, i to je nešto gdje roditelji trebaju reagirati. I na najmanji oblik nasilja treba poslati poruku da se to neće tolerirati.
Nije rješenje u tome da stavimo ploču na školu „ovo je područje nulte stope tolerancije na nasilje“ pa se onda ispod te ploče djeca tuku, ili se jedni drugima rugaju ili isključuju drugo dijete iz grupe. Rješenje da te novce umjesto u ploču, ili zajedno s pločom, ulažemo u prevenciju.
Nažalost kad razgovaram s nastavnicima ili stručnim službama iz škole mnogi od njih mi kažu „mi smo dobili naputak“ ili „takva je atmosfera u školi“ da ako kažemo da nasilja nema, onda će ugled škole biti veći.”
Cijelu emisiju Zdravi bili o bullyingu preslušajte ovdje:
Povodom objave rezultata istraživanja iz 19 zemalja "EU Kids Online 2020" novinarka Eda Vujević objavila je u Slobodnoj Dalmaciji 28. rujna 2020. tekst pod naslovom "Možda baš vaše dijete upravo online komunicira sa strancem i planira susret uživo". Stručni sugovornik u temi je psiholog Poliklinike Krešimir Prijatelj:
»Mentalno zdravlje djece i mladih: izazovi i perspektive« naziv je predavanja kojeg je doc. prim. dr. sc. Vlatka Boričević Maršanić, subspecijalistica dječje i adolescentne psihijatrije održala na međunarodnom stručnom skupu "Povezani za dobrobit djece: Multidisciplinarni pristup u dijagnostici i tretmanu traume u djetinjstvu u obiteljskom okruženju" u organizaciji Poliklinike i Grada Zagreba 9. listopada 2020., povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja.
Ravnateljica Poliklinike prof. dr. sc. Gordana Buljan Flander govorila je u prilogu RTL Direkta o tome zašto je došlo do velikog porasta broja djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi koja su smještene u dječjim domovima. U ukupnom broju djece bez odgovarajuće roditeljske srbi u državnim i nedržavnim domovima vidljiv je rast prošle godine. Dok je 2018. bilo 700, 2019. 600, 2020. broj skače na 900 mališana za koje se brine sustav.