Ravnateljica Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, prisustvovala je svečanom uručivanju nagrade Luka Ritz za promicanje tolerancije i škole bez nasilja, koje se ove godine dodijeljena četvrti put. Svečanost  je održana na najvišem državnom rangu 12. lipnja  2012. u Banskim dvorima, te su priznanja djeci uručili premijer Zoran Milanović i ministar znanosti, obrazovanja i sporta Željko Jovanovića.

Dobitnice ovogodišnje nagrade  su učenica osmog razreda Osnovne škole ‘Kralj Tomislav’ iz Našica Ivona Farkaš i učenica četvrtog razreda Gimnazije iz Čakovca Klara Đurkin koje su je zaslužile iznimnim angažmanom u svojim sredinama, obje inicirajući niz sportsko-humanitarnih projekata i akcija promoviranja tolerancije i nenasilja.

Ravnateljica Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, u izjavi za medije tom je prilikom upozorila kako 27 posto djece u Hrvatskoj još uvijek trpi nasilje svojih vršnjaka.

Više možete pročitati na tportal.hr, index.hr, Slobodnoj Dalmaciji.