Zadarski studenti psihologije posjetili Polikliniku

Objavljeno: 23.11.2012.

U sklopu terenske nastave kolegija Dječje psihologije Odjela za psihologiju Sveučilišta u Zadru doc.dr.sc. Marina Nekić i studenti psihologije posjetili su Polikliniku za zaštitu djece grada Zagreba i Hrabri telefon 23. studenog 2012. godine.

Sandra Tolić, mag. psihologije predstavila je aktivnosti Udruge Hrabri telefon. Vlatka Križan, prof. psiholog im je predstavila multidisciplinarnu suradnju u Poliklinici pri dijagnostičkom i tretmanskom radu s traumatiziranom djecom, kao i suradnju s institucijama sustava i medijima kao načinima zauzimanja za najbolji interes djeteta.

Studenti su pokazali veliki interes za predavanja kroz brojna postavljena pitanja o traumatskim iskustvima kod djece kao i mogućnosti volontiranja u nevladinim organizacijama za savjetovanje i pomoć djeci.