Studijska posjeta Poliklinici u okviru projekta Child Protection Hub za Jugoistočnu Europu

Objavljeno: 28.11.2016.

Hrabri telefon je u suradnji s agencijom Terre des Hommes 15. i 16. studenog 2016. bio domaćin međunarodnoj studijskoj posjeti sudionika iz Rumunjske, Moldavije, Albanije i Bosne i Hercegovine s ciljem dijeljenja znanja o dobroj praksi iz područja zaštite djece. Naglasak studijske posjete bila je Poliklinika za zaštitu djece i mladih grada Zagreba, kao primjer zdravstvene ustanove koja u Hrvatskoj nudi besplatnu multidisciplinarnu pomoć djeci i njihovim obiteljima.

Polikliniku su predstavile ravnateljica prof. dr.sc. Gordana Buljan Flander i voditeljica tretmana dr.sc. Bruna Profaca. Svoje iskustvo pozitivne suradnje s Poliklinikom podijelili su predstavnik ureda grada Zagreba, Hrvoje Beclin, ravnateljica Centra za socijalnu skrb u Zagrebu, Tatjana Brozić Perić, Županijska odvjetnica za mladež Lana Peto Kujundžić, mag. iur.  te predstavnici policije za maloljetničku delinkvenciju i kriminaliteta na štetu mladeži i obitelj, Marko Pavić i Anita Matijević.