Stručnjaci Poliklinike održali OSCE seminar u Crnoj Gori

Objavljeno: 17.01.2012.

Ravnateljica Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, psiholog i psihoterapeut, te dr. Domagoj Štimac, psihijatar, subspecijalist dječje i adolescentne psihijatrije, održali su u Budvi od 5. – 7. prosinca 2011. godine trodnevni seminar pod nazivom ”Nalazi i mišljenja sudskih vještaka”.

Seminar je održan u organizaciji OSCE-a (Organization for Security and Co-operation in Europe, Mission to Montenegro), a polaznici su bili djelatnici pravosuđa, suci i državni odvjetnici te klinički psiholozi i psihijatri.

Težište seminara bila je problematika seksualnog zlostavljanja djece odnosno prepoznavanje zlostavljanja, provođenje forenzičnog intervjua te kriteriji vjerodostojnosti iskaza.