Sporazum s fakultetima o studentskoj praksi u Poliklinici

Objavljeno: 27.06.2016.

Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba u tekućoj akademskoj godini sklopila je sporazum o suradnji s Hrvatskim Studijima i Hrvatskim katoličkim sveučilištem, kojim se studentima omogućava odrađivanje prakse u našoj ustanovi. S obzirom na to da je znanstveno – obrazovna djelatnost jedan od ključnih aspekata rada Poliklinike, ova suradnja predstavlja logičan korak dodatnog osposobljavanja budućih stručnjaka mentalnog zdravlja.

U okviru obvezne ili izborne prakse studenti kroz dva ili četiri tjedna imaju priliku unapređivati svoja znanja i vještine uz stručno mentorstvo naših stručnjaka te iskusiti rad s djecom i roditeljima, osobito u domeni zlostavljanja i zanemarivanja. Senzibilizacija javnosti, ali i struke, za ovu populaciju od velike je važnosti, stoga s veseljem očekujemo novu generaciju studenata zainteresiranih za naš rad.