Slovenski stručnjaci iz sustava socijalne skrbi posjetili Polikliniku

Objavljeno: 28.09.2015.

rujan2015.

U stručnoj posjeti Poliklinici za zaštitu djece grada Zagreba su 24. rujna 2015. bili psiholozi iz Slovenije. Posjeta je bila organizirana u sklopu djelovanja Društva psihologa Slovenije, a riječ je o stručnjacima koji rade u sustavu socijalne skrbi.

Cilj posjete bio je upoznati se s primjerom dobre prakse u radu s djecom u Poliklinici za zaštitu djece grada Zagreba te s ulogom psihologa u okviru multidisciplinarnog tima. Rad Poliklinike prezentirala je dr.sc. Bruna Profaca, psihologinja i voditeljica dijagnostike i tretmana.

Kako se radilo psiholozima koji rade u centrima za socijalnu skrb, problematika kojom se bave stručnjaci Poliklinike im je poznata te je došlo do razmjene iskustava o suradnji stručnjaka u sustavu zdravstva i socijalne skrbi u našim zemljama.

U sklopu posjete Poliklinici kolege iz Slovenije je s radom Hrabrog telefona upoznala prof. Ines Rezo, psihologinja i koordinatorica na Hrabrom telefonu