Promocija knjige ”Tretman seksualnih delikvenata i zaštita zajednice”

Objavljeno: 19.04.2010.

U Velikoj dvorani Edukacijskog centra Psihijatrijske bolnice Vrapče, održana je u ponedjeljak, 19. travnja 2010. godine svečana promocija knjige ”Tretman seksualnih delikvenata i zaštita zajednice” urednica Lane Mužinić i Ljiljane Vukote.

Osim spomenutih urednica, nastajanju ovog prvog multidisciplinarnog udžbenika spomenute tematike svoj je doprinos dalo 36 koautora, između kojih i troje stručnjaka Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, ravnateljica Poliklinike doc.dr.sc. Gordana Buljan Flander, zamjenik ravnateljice Poliklinike dr. Domagoj Štimac, psihijatar te Swea Jelić, psiholog u Poliklinici.

Knjigu su predstavili recenzenti prof.dr.sc. Vlado Jukić, prof.dr.sc. Marina Ajduković te doc.dr.sc. Mate Mihanović, a svečanu promociju vodio je prim. dr. Veljko Đorđević.

O knjizi su, između ostalih, govorili doc.dr.sc. Lana Mužinić u ime urednica, prof. Anđa Raić u ime Medicinske naklade, predsjednik Skupštine grada Zagreba Boris Šprem, Pravobraniteljica za djecu Mila Jelavić te posebna gošća, veleposlanica Kraljevine Nizozemske u Hrvatskoj Catharina Maria Trooster.