Posjeta stručnjaka za prava djece sa Sveučilišta Columbia iz New Yorka

Objavljeno: 22.03.2018.

Stručnjaci za prava djece sa Sveučilišta Columbia iz New Yorka su posjetili Polikliniku 22. ožujka 2018. godine. Profesore Vincenta Schiraldia i Lael Elizabeth Hiam Chester s radom Poliklinike upoznala je psihologinja Ella Selak Bagarić. Naše goste u diskusiji je najviše zanimao tretman djece počinitelja nasilja, suradnja Poliklinike i sudova te način provedbe ispitivanja djece za potrebe sudskih procesa.

Dobrodošlicu je gostima poželjela i prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, ravnateljica Poliklinike, te istaknula važnost medusektorske suradnje u zaštiti djece, a u diskusiji su sudjelovale i predsjednica Hrabrog telefona, psihologinja Hana Hrpka te doc.dr.sc. Vanja Slijepčević Saftić, neuropedijatrica i pomoćnica ravnateljice Poliklinike za kvalitetu zdravstvene zaštite.