O suzbijanju obiteljskog nasilja s Makedoncima

Objavljeno: 01.12.2011.

Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba primila je 29. studenog 2011.  delegaciju iz Makedonije koja je u studijskoj posjeti Zagrebu u vezi suzbijanja obiteljskog nasilja.

U delegaciji su bili voditeljica ureda WHO (World Health Organization Regional Office for Europe) u Makedoniji, psihijatar i psiholog s Univerzitetske klinike za psihijatriju u Skopju te dvije predstavnice Ministarstva za socijalnu zaštitu i Ministarstva zdravstva. Posjet je organiziralo Društvo za psihološku pomoć, čiji glavni tajnik Dragan Jusupović je delegaciju i dopratio. Zamjenik ravnateljice dr.med. Domagoj Štimac, spec. psihijatar i Renata Ćorić Špoljar, prof. psiholog, predstavili su gošćama rad svoje Ustanove, a predstavnica Udruge Hrabri telefon, Vesna Katalinić, govorila je tom prilikom o suradnji institucija države s institucijama civilnog društva.