Na međunarodnoj konferenciji primjenjene psihologije u Parizu

Objavljeno: 15.07.2014.

U Parizu je od 8. do 13. srpnja 2014. održana 28. međunarodna konferencija primijenjene psihologije, ove godine pod nazivom “Od krize do održive dobrobiti” (engl. From crisis to sustainable well-being). Konferencija se odvijala u Palais des Congrès, kroz izuzetno bogati program i niz sekcija: Organizacijska psihologija, Psihologijska procjena i evaluacija, Psihologija i društveni razvoj, Psihologija okoliša, Psihologija obrazovanja, Klinička psihologija, Zdravstvena psihologija, Psihologija i pravo, Politička psihologija, Sportska psihologija, Prometna psihologija, Primijenjena kognitivna psihologija, Savjetodavna psihologija, Povijest primijenjene psihologhije te Studentska sekcija.

Dr.sc. Bruna Profaca, psihologinja Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba. prezentirala je u sklopu sekcije Psihologijska procjena i evaluacija rad pod nazivom “Upitnik izvora i intenziteta roditeljskog stresa” (engl. Parenting Stressors and Stress Questionnaire – PSSQ), u koautorstvu s prof.dr.sc. Lidijom Arambašić, s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

Više o konferenciji te program i sažeci radova kojih je ove godine bilo više tisuća, dostupno je na stranici http://www.icap2014.com/