Ministarstvo pravosuđa i UNICEF organizirali edukaciju za stručne suradnike na sudovima

U organizaciji Ministarstva pravosuđa i UNICEF-a održana je edukacija za stručne suradnike na sudovima u Zagrebu od 21. do 23. rujna 2015. godine.

Primarni cilj edukacije bio je razviti dodatna znanja i vještine rada s djecom u okviru pravosudnog sustava u kojem se sve više radi na senzibilizaciji i uviđanju ne samo dječjih prava nego i potreba te se istima i prilagođava.

Edukaciju su vodile stručnjakinje s dugogodišnjom praksom rada s djecom, sutkinja Županijskog suda u Zagrebu Lana Petӧ Kujundžić i Ravnateljica Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, prof.dr.sc. Gordana Buljan Flander, te Renata Ćorić Špoljar, klinička psihologinja iz Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba. Edukaciji su također nazočile predstavnica Ministarstva pravosuđa, Mirta Kuharić, te predstavnica Unicefa, Mirjana Bijelić.