Dr. Štimac održao predavanje u Dublinu na seminaru Academy of European Law

Objavljeno: 23.02.2016.

Domagoj Štimac, dr. med., specijalist psihijatar, subspecijalist dječje i adolescentne psihijatrije, zamjenik Ravnateljice Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba, održao je predavanje na seminaru za stručnjake koji rade s djecom u kontekstu sudskih postupaka, održanom u Dublinu, 11. i 12. veljače 2016. godine, u organizaciji ERA (Academy of European Law).

Seminar pod nazivom „The Rights of the Child in Practice: Exploring a Multidisciplinary Approach to Child-Frindly Justice in European Law“ okupio je eminentne predstavnike institucija različitih profila koji se svakodnevno susreću s izazovima prilagođavanja pravosuđa djeci, a dr. Štimac pozvan je predstaviti rad Poliklinike kao primjer dobre prakse u radu s djecom koja su uključena u sudske procese, te kao stručnjak predstaviti suvremene spoznaje o najboljim protokolima i iskustvima iz prakse u radu s djecom.

Ova serija seminara financirana je od strane Europske komisije.